Péče o pacientky před a po operaci prsu

Náš unikátní MAMMA butik najdete v lékárně Pharmacentrum Budějovická

Komplexní péče o pacientky před a po operaci prsu

Chceme vám být oporou a co nejvíce vám po operaci prsu usnadnit návrat k vašemu plnohodnotnému životu. Vybrat ten správný zdravotní prostředek vhodný právě pro vás není vždy jednoduché a rychlé. Přesto věříme, že náš profesionální a odborně proškolený tým si poradí s každým vaší požadavkem a potřebou a společně z širokého sortimentu vyberete ten nejvhodnější. To vše v příjemném a diskrétním prostředí našeho MAMMA butiku se zkušební kabinkou s dostatkem prostoru, bez tlaku dalších klientů a dlouhého čekání.

PROFESIONÁLNÍ A ZKUŠENÝ TÝM

Věnovat se vám bude odborně proškolený a zkušený personál. Naše asistentka vám vše ukáže, vysvětlí, poradí a jistě společně vyberete nejen tu správnou epitézu, ale i kvalitní a krásné prádlo nebo plavky, které se vám bude pohodlně nosit.

"MAMMA BUTIK" se zkušební kabinkou

Náš MAMMA BUTIK se zkušební kabinkou je neoddělitelnou součástí programu péče o pacientky po operaci prsu. Nabízíme vám tak prostor určený výhradně pro pacientky po operaci prsu, který jinde nenajdete. V příjemném, diskrétním a moderním prostředí s převlékací kabinkou se budete cítit komfortně a budete moci si vše v klidu vyzkoušet a vybrat.

ŠIROKÝ SORTIMENT

Zdravotnické prostředky před operací - antitrombotické punčochy

Antitrombotické punčochy jsou punčochy určené pro ležící pacienty, u kterých snižují riziko vzniku krevních sraženin před, během a po operacích. Pomáhají tak předcházet případným pooperačním komplikacím. Náš tip: Tyto punčochy byste měla mít s sebou při nástupu do zařízení, kde budete operována.

Zdravotnické prostředky po operaci - epitézy

Pomáhají nejen obnovit správné držení těla, či zmírnit pooperační komplikace, ale také posílit ztracené sebevědomí. Výběr správné epitézy závisí na mnoha faktorech – tvaru a velikosti ponechaného prsu, způsobu, jakým jste byla operována, vašem zdravotním stavu i životním stylu. S vědomím toho, že se stane téměř vaší součástí, je potřeba výběr neuspěchat, protože je skutečně z čeho vybírat.
Pooperační epitézy – jsou jemné bavlněné a prodyšné vložky na přechodné období potřebné pro hojení jizvy po operaci, kterou vám na poukaz předepíše váš chirurg nebo onkolog. V tuto dobu je pokožka ještě velmi citlivá a nesnesla by epitézu silikonovou. Pojišťovna hradí maximálně 500 Kč na jeden kus.
Silikonové epitézy – jsou již anatomicky tvarované, mají různé tvary, typy i použité materiály. Je žádoucí je začít nosit hned, jakmile se vám jizva po operaci zahojí, aby nedošlo k problémům způsobených nerovnoměrnou zátěží páteře. Nárok na příspěvek pojišťovny na novou epitézu máte každé 2 roky, výše příspěvku obvykle pokryje cenu standardní epitézy.
Druhy epitéz: standardní, odlehčené, korekční, do vody a další.

Zdravotní prádlo, plavky a ostatní pomůcky

Toto prádlo je vytvářeno přesně podle přání a potřeb žen po operaci prsu a je perfektním skloubením pěkného vzhledu, pohodlí a kvality. Správně zvolená velikost a střih podprsenky jdou ruku v ruce se správným výběrem prsní epitézy. Ty se totiž vkládají do kapsiček, které jsou již přímo součástí zdravotní podprsenky i plavek. V nabídce najdete podprsenky, plavky, topy a tílka, šátky a prostředky k péči o epitézy (obal a další).

Kompresivní zdravotní prostředky pro pacientky s lymfedémem

Tyto pomůcky (kompresivní podprsenky, pažní návleky) jsou určeny k prevenci a léčbě otoku vznikajícího po odstranění lymfatických uzlin a následné terapii. Léčba je vedena specialistou ve spolupráci s rehabilitačním pracovníkem. Poukaz na tyto prostředky vám může lékař předepsat každých 6 měsíců.

Prostředky k péči o jizvu a popálenou pokožku v důsledku ozařování

Následná a speciální péče

Speciální kosmetika a barvy na vlasy nabízíme širokou škálu přírodních certifikovaných produktů péče o vlasy. Tyto produkty jsou na bázi bylin a éterických olejů. Neobsahují silikony, čpavek, PPD, parabeny, GMO ani alkohol a jsou vhodné pro velmi citlivou vlasovou pokožku tedy i tu po chemoterapii.
Dermokosmetika a doplňky stravy pomůžeme vám vybrat produkty, které pomohou zmírnit komplikace vzniklé při léčbě, jako je suchá či poškozená kůže, suchá sliznice, otoky, záněty či neurologické obtíže.

nadstandardní služby

Vybrat ten správný zdravotní prostředek vhodný právě pro vás nebo prádlo, které vám bude sedět a bude se vám příjemně nosit, není vždy jednoduché a bývá mnohdy časově náročné. My vás odbavíme přednostně před ostatními klienty Zdravotnických potřeb. Protože chceme vybrat to nejvhodnější pro vás, vyčleňte si prosím dostatek vašeho času na návštěvu u nás a při příchodu do Zdravotnických potřeb stiskněte na vyvolávacím zařízení příslušné tlačítko.

Nejčastější otázky

Jste po operaci prsu a řešíte výběr vhodné epitézy? Děsí vás představa, jak a kde to bude probíhat, kde se budete muset svléknout?
Už nemusí. Podívejte se na nejčastější otázky a odpovědi.

Kde najdete náš MammaButik?

Prodejna ZDRAVOTNICKÝCH POTŘEB, lékárna Pharmacentrum Budějovická
Poliklinika Budějovická (vstup z ulice Antala Staška nebo z budovy Úřadu MČ)

Adresa: Antala Staška 1670/80, Praha 4
Otevírací doba MAMMA butiku: Po-Pá 7:00 - 18:00 (poslední klientka v 17:30)
Tel.:+420 227 777 400
E-mail: zdravotnickepotreby@pharmacentrum.cz

naše další nabídka zdravotnických potřeb

Domácí diagnostika

Péče o seniory

Pomůcky pro rehabilitaci a sport

Péče o miminka a maminky

Přidejte se do Klubu Pharmacentrum

Slevy z doplatku, výhodnější ceny, akční nabídky, spoření na zdraví, odborné programy - využívejte všechny výhody našeho věrnostního programu Klub Pharmacentrum, které přináší nejen zkvalitnění péče o vaše zdraví. Vážíme si toho, když pro Vás není nákup v našich lékárnách pouhou povinností, ale i zážitkem či pozitivní zkušeností.

divider image
divider image
divider image

Poliklinika Budějovická, A. Staška 1670/80, Praha 4, 140 00

Poliklinika Holešovice, Plynární 1617/10, Praha 7, 170 00

Poliklinika Vysočany, Sokolovská 810/304, Praha 9, 190 61

OC DBK, Budějovická 1667/64, Praha 4, 140 00

OC Háje, Arkalycká 758/2, Praha 11, 149 00