Je opravdu kašel jenom jeden?

Kašel nás provází celým životem, ať už přímo u nás nebo u našich blízkých. Kašel může být suchý, vlhký, dráždivý či třeba chronický. Jak ale poznat, co ho spouští a zahájit tak správnou léčbu? V mnoha případech jde o příznak nachlazení.

Co když ale trpíte neustávajícím kašlem? Nebo se zadýcháváte při mírně zvýšené aktivitě či při běžné chůzi a denních činnostech? Tady už klasické volně prodejné léky na kašel nepomohou. Abychom přišli, co za tímto kašlem vězí, pomůžeme si vyšetřením na přístroji zvaném spirometr. Ten nám pomůže odhalit, jaká je průchodnost vašich dýchacích cest, stav plicní tkáně, a zda netrpíte zúžením průdušek.

Jak probíhá vyšetření spirometrem

Vyšetření probíhá v soukromí konzultační místnosti, kde pomocí 3 měření zjistíme hodnoty vašich plicních funkcí.

Průběh vyšetření

  • Po domluvě společně za naší asistence provedeme 3x měření na přístroji zvaném spirometr. Opakování vyšetření provádíme pro to, abychom vyloučili chyby v měření.

  • Pokud nic neobjevíme, gratulujeme vám. Nicméně je dobré chodit na preventivní vyšetření pravidelně. Domluvte se, kdy byste měli vyšetření podstoupit znovu.

  • V případě, že zjistíme, že některé hodnoty jsou jiné, než by měly být, probereme s vámi možnosti další péče.

Jaké onemocnění můžeme pomocí spirometru odhalit?

Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN)
Chronická obstrukční plicní nemoc je jedním z nejčastějších onemocnění plic, kterým trpí až 10% světové populace, ve věku nad 40 let až 20 %. Jedná se o onemocnění, kde nejčastějším rizikem je aktivní i pasivní kouření, škodlivé plyny z ovzduší, ale i různé infekce mohou být příčinou rozvinutí nemoci.

Neváhejte se ještě dnes objednat na vyšetření u nás v lékárně, jelikož prevence je základem a mnohdy může odhalit nemoc s dostatečným předstihem.

Objednejte si termín konzultace

Osobně: na jakémkoliv výdejním místě v lékárně Pharmacentrum Budějovická, Praha 4
Tel.: 227 777 300
E-mail: anezka.sladka@mediconpharm.cz nebo konzultace@mediconpharm.cz
Program odborně vede: Mgr. Anežka Sladká

Odborný program je pro členy našeho Klubu ZDARMA.
Pro ostatní zákazníky je zpoplatněn částkou 90 Kč.

Přidejte se do Klubu Pharmacentrum

Slevy z doplatku, výhodnější ceny, akční nabídky, spoření na zdraví, odborné programy - využívejte všechny výhody našeho věrnostního programu Klub Pharmacentrum, které přináší nejen zkvalitnění péče o vaše zdraví. Vážíme si toho, když pro Vás není nákup v našich lékárnách pouhou povinností, ale i zážitkem či pozitivní zkušeností.

divider image
divider image
divider image

Poliklinika Budějovická, A. Staška 1670/80, Praha 4, 140 00

Poliklinika Holešovice, Plynární 1617/10, Praha 7, 170 00

Poliklinika Vysočany, Sokolovská 810/304, Praha 9, 190 61

OC DBK, Budějovická 1667/64, Praha 4, 140 00

OC Háje, Arkalycká 758/2, Praha 11, 149 00