Měření krevního tlaku

Pomůžeme vám mít svůj tlak pod kontrolou

Proč je dobré znát svůj tlak krve?

Velkou nevýhodou vysokého krevního tlaku je, že o něm člověk dlouho nemusí vědět, až pak jednou udeří. Avšak udeří skrytě – poškozuje cévy a způsobuje vážné zdravotní problémy.

Předcházejme této situaci společně pravidelným měřením tlaku. Nic totiž není lepší prevencí. Teprve tak totiž včas odhalíme riziko vyššího tlaku a dokážeme na to společně zareagovat. Ať už úpravou životosprávy nebo doporučením návštěvy lékaře pro podrobnější vyšetření.

Jak probíhá měření?

  • Magistra vám v lékárně změří tlak.

  • Naměřenou hodnotu zapíše do kartičky. Pokud ji ještě nemáte, vydá vám novou.

  • Naměřené hodnoty na kartičce jsou skvělým pomocníkem pro vašeho lékaře.

Objednejte si termín konzultace

Pokud chcete změřit tlak za asistence našich odborně vyškolených lékárníků, navštivte jednu z našich lékáren a požádejte o změření jakéhokoliv našeho zaměstnance:
lékárna Pharmacentrum Budějovická, Praha 4
lékárna Pharmacentrum Holešovice, Praha 7
lékárna Pharmacentrum Vysočany, Praha 9
Toto odborné poradenství je pro členy našeho věrnostního Klubu ZDARMA.

Jaký tlak je správný a jaký je ten špatný?

Správný tlak dosahuje hodnoty 120/80, u dětí 110/70. Pokud naměříte občasně hodnoty mírně vyšší nebo nižší, není třeba se ničeho bát. Hodnota může totiž kolísat podle toho, v jaké situaci se nyní nacházíte (například stres, právě jsme dosportovali a podobně)

Vyšší tlak
Většina z vás zná vysoký tlak také pod výrazem hypertenze. Jako vysoký tlak označujeme situaci, kdy si dlouhodobě naměříte hodnoty vyšší 140/90. Vysoký tlak je nebezpečný, poškozuje – namáhá cévy. Pokud jste si naměřili tyto hodnoty, doporučujeme navštívit lékaře, aby nasadil léky na snížení vysokého krevního tlaku – antihypertenziva.

Nízký tlak
Odborným názvem je hypotenze. Lékaři označují za nízký tlak situaci, kdy tlakoměr ukazuje opakovaně hodnoty pod 110/70. Často nízký tlak poznáme i podle toho, že trpíme závratěmi. Nízký tlak je snadněji léčitelný.

Chci se měřit doma. Jak na to?


V naší prodejně ZDRAVOTNICKÝCH POTŘEB na poliklinice Budějovická máme velký výběr kvalitních a kalibrovaných tlakoměrů. Víme, že je dnes obtížné se v nabídce zorientovat. Naše kolegyně vám pomohou vybrat tlakoměr přímo pro vaše potřeby.

ZDRAVOTNICKÉ POTŘEBY
lékárna Pharmacentrum Budějovická,
Antala Staška 1670/80,
Praha 4
Po-Pá 7:00 - 19:00

Doporučujeme další naše odborné programy

Měření cukru

Spirometrie

Výživové poradenství

Poradna pro odvykání kouření

KLUB PHARMACENTRUM NÁM POMÁHÁ V PÉČI O VAŠE ZDRAVÍ

Naše odborné služby jsou postaveny tak, aby nám společně pomohly v delším časovém výhledu odhalit, že se něco v těle mění. Abychom mohli poskytnout plný rozsah služeb k vaší plné spokojenosti, potřebujeme o vás a vašem zdravotním stavu vědět trochu více. Pomozte nám tím, že se zaregistruejte do našeho Klubu Pharmacentrum. Díky tomu budeme vědět, co přesně potřebujete a co vás opravdu zajímá.

divider image
divider image
divider image

Poliklinika Budějovická, A. Staška 1670/80, Praha 4, 140 00

Poliklinika Holešovice, Plynární 1617/10, Praha 7, 170 00

Poliklinika Vysočany, Sokolovská 810/304, Praha 9, 190 61

OC DBK, Budějovická 1667/64, Praha 4, 140 00

OC Háje, Arkalycká 758/2, Praha 11, 149 00