Měření krevního tlaku

Pomůžeme vám mít svůj tlak pod kontrolou

Proč je dobré znát svůj krevní tlak?

Velkou nevýhodou vysokého krevního tlaku je, že o něm člověk dlouho nemusí vědět, až pak jednou udeří. Avšak udeří skrytě – poškozuje cévy a způsobuje vážné zdravotní problémy. Předcházejme této situaci společně pravidelným měřením tlaku. Nic totiž není lepší prevencí. Teprve tak totiž včas odhalíme riziko vyššího tlaku a dokážeme na to společně zareagovat. Ať už úpravou životosprávy nebo doporučením návštěvy lékaře pro podrobnější vyšetření.

Průběh měření krevního tlaku

Odborně vyškolený lékárník provede v lékárně měření na kvalitním tlakoměru. Naměřenou hodnotu zapíše do kartičky, a pokud ji ještě nemáte, vystaví vám novou. Naměřené hodnoty na této kartičce jsou skvělým pomocníkem pro vašeho lékaře.

Objednejte si termín konzultace

Na tento program se nemusíte dopředu objednávat. Pokud chcete změřit tlak za asistence odborně vyškolených lékárníků, navštvivte jednu z našich lékáren (Budějovická, Háje, Holešovice, Vysočany) a požádejte o změření jakéhokoliv našeho zaměstnance.

Odborný program je pro členy našeho věrnostního Klubu ZDARMA.
Pro ostatní zákazníky je zpoplatněn částkou 20 Kč za asistované měření.

Jaký tlak je správný a jaký je ten špatný?

Správný tlak dosahuje hodnoty 120/80, u dětí 110/70. Pokud naměříte občasně hodnoty mírně vyšší nebo nižší, není třeba se ničeho bát. Hodnota může totiž kolísat podle toho, v jaké situaci se nyní nacházíte (například stres, právě jsme dosportovali a podobně)

Vyšší tlak
Většina z vás zná vysoký tlak také pod výrazem hypertenze. Jako vysoký tlak označujeme situaci, kdy si dlouhodobě naměříte hodnoty vyšší 140/90. Vysoký tlak je nebezpečný, poškozuje – namáhá cévy. Pokud jste si naměřili tyto hodnoty, doporučujeme navštívit lékaře, aby nasadil léky na snížení vysokého krevního tlaku – antihypertenziva.

Nízký tlak
Odborným názvem je hypotenze. Lékaři označují za nízký tlak situaci, kdy tlakoměr ukazuje opakovaně hodnoty pod 110/70. Často nízký tlak poznáme i podle toho, že trpíme závratěmi. Nízký tlak je snadněji léčitelný.

Chcete se měřit doma? Jak na to?


V našich prodejnách ZDRAVOTNICKÝCH POTŘEB na poliklinice Budějovická a v OC Háje máme velký výběr kvalitních a kalibrovaných tlakoměrů. Víme, že je dnes obtížné se v nabídce zorientovat. Naše kolegyně vám pomohou vybrat tlakoměr přímo pro vaše potřeby.

ZDRAVOTNICKÉ POTŘEBY
lékárna Pharmacentrum Budějovická,
Antala Staška 1670/80, Praha 4
Po-Pá 7:00 - 19:00

lékárna Pharmacentrum Háje,
Arkalycká 758/2, Praha 11
Po-Pá 8:00 - 19:00

Přidejte se do Klubu Pharmacentrum

Slevy z doplatku, výhodnější ceny, akční nabídky, spoření na zdraví, odborné programy - využívejte všechny výhody našeho věrnostního programu Klub Pharmacentrum, které přináší nejen zkvalitnění péče o vaše zdraví. Vážíme si toho, když pro Vás není nákup v našich lékárnách pouhou povinností, ale i zážitkem či pozitivní zkušeností.

divider image
divider image
divider image

Poliklinika Budějovická, A. Staška 1670/80, Praha 4, 140 00

Poliklinika Holešovice, Plynární 1617/10, Praha 7, 170 00

Poliklinika Vysočany, Sokolovská 810/304, Praha 9, 190 61

OC DBK, Budějovická 1667/64, Praha 4, 140 00

OC Háje, Arkalycká 758/2, Praha 11, 149 00