Moderní léčba bolesti

Každý z nás už v životě zažil pocit bolesti. Zvláštní pocit, že se v našem těle začíná odehrávat něco neobvyklého a nepříjemného. Začínáme být nesví, mrzutí, cítit obavy, dokonce někdy i strach. Bolest, která nám působí nepříjemné pocity a ovlivňuje naše pracovní výkony, soustředění, znepříjemňuje posezení s přáteli, vzbuzuje v nás frustraci a apatii. Bolest v našem těle představuje signál nebezpečí a napomáhá nám lokalizovat chorobný proces. Nicméně pokud není včas řešena, může dojít k poškození tkáně. Oba dva tyto procesy jsou přirozeným obranným mechanismem našeho těla, které se nám snaží naznačit, že se děje něco nežádoucího. Něco, co pro naše tělo není obvyklé a správné. Něco, čemu bychom měli věnovat naši pozornost.

Akutní a chronická bolest

Bolest dělíme na akutní a chronickou. Akutní bolest začíná náhle a je obvykle ostrá. Akutní bolest může být zapříčiněna úrazem, zlomeninou, zubní operací, menstruací, může nastat po operačním výkonu, apod. Důležité je včas vyhledat radu, odbornou pomoc lékárníka či praktického lékaře. Akutní bolest může trvat několik sekund, minut, týdnů až 3 měsíce. Při špatné nebo nedostačující léčbě se akutní bolest může rozvinout v nesnesitelnou bolest chronickou.

Dexoket - rychlá a účinná pomoc, když zasáhne bolest

Při léčbě akutní bolesti Vám může pomoci účinný lék Dexoket®, který je jediným volně prodejným léčivým přípravkem obchodovaným na českém trhu využívající účinnou látku dexketoprofen trometamol. Dexoket® slouží jako pomoc při krátkodobé symptomatické léčbě mírné až středně silné bolesti. Důležitou vlastností Dexoketu® je také jeho protizánětlivý účinek, díky čemuž je skvělým pomocníkem při léčbě zánětu zubů, menstruačních bolestí či bolesti zad.

Pro nás všechny je bolest nepříjemnou součástí našich životů. Proto je dobré vědět po jakém produktu sáhnout, abychom co nejdříve ukončili své trápení a mohli se vrátit zpět do rodinné pohody či pracovního nasazení.