Důležité vitamíny

Jak díky nim posílit imunitní systém?

S koncem prázdnin přichází úleva od úmorných veder, zato se postupně hlásí podzim. Dny se zkracují, teploty kolísají a hrozba nachlazení, chřipky a sezónních alergií se blíží. Jedním z klíčových způsobů, jak si udržet zdravou imunitu, je proto doplňovat vitamíny.

Imunitní systém každého člověka tvrdě bojuje, aby ho ochránil před nemocemi a infekcemi. Lidé se slabším imunitním systémem jsou vystaveni většímu riziku viróz, takže posílení přirozené obranyschopnosti těla je zásadní součástí zdraví. Potravinové doplňky stravy jsou proto navrhovány tak, aby poskytovaly optimální denní dávky vitamínů, minerálů, vlákniny, mastných kyselin a aminokyselin, které chybí v každodenní stravě.

Jestliže lidé tápou, jak nastartovat svůj imunitní systém, mohou mu podat pomocnou ruku tím, že si osvojí zdravý životní styl. Mnohdy to není jednoduchá cesta a vyžaduje disciplínu. Stačí ale jen malá změna. Například konzumace výživného jídla, dostatek spánku a cvičení. Nejjednodušší je ovšem začít s důležitými vitamíny a jejich pravidelným užíváním.

Všestranný vitamín C

Doplňky jako vitamín C hrají zásadní roli při udržování dobrého stavu imunitního systému a doporučuje se lidem, kteří jsou náchylnější k sezónní chřipce nebo měli v minulosti slabé imunitní reakce. Lidské tělo si vitamín C neumí samo vytvořit, proto je nutné jej získávat stravou nebo doplňky. Při užívání tohoto vitamínu jsou výhodou speciální tablety zajišťující jeho postupné uvolňování v organismu.

Vitamín C dálé přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. Pomáhá také k normální tvorbě kolagenu pro funkci cév, kostí, kůže i zubů. Zvyšuje také vstřebávání železa. Podílí se na mnoha nejdůležitějších funkcích těla, takže není překvapením, že také plní důležitou úlohu pro silnou imunitu.

Déčko plné slunce

Vitamínu D se někdy přezdívá i sluneční vitamín, protože ho tělo získává ze slunečních paprsků. Když ho má člověk nedostatek, lze si opět vypomoct doplňkem stravy s jeho vyšším obsahem. Vhodné je zvolit olejové tobolky, které dle studií zaručují vysokou biologickou dostupnost účinné látky.

Spolu s posílením imunitního systému podporuje vitamín D normální stav kostí, svalů a zubů a umožňuje správné vstřebávání vápníku a fosforu. Je důležitý pro růst a vývoj. Na podzim člověk spotřebuje jeho zásoby ze slunečního záření, právě tehdy přichází období chřipek a dalších respiračních onemocnění, a proto je vhodné ho začít doplňovat a svůj imunitní systém posilovat i tímto vitamínem.

Ani minerály nesmí chybět

Jestliže existuje nějaký minerál, který je také vhodné (nejen) na podzim doplnit, je to hořčík. Zpozornět by měli ti, kteří si stěžují na kosti, svaly a vyčerpání. Hořčík totiž zmírňuje únavu, přispívá k normální činnosti svalů, stavu kostí a zubů a ke správné funkci nervové soustavy. Nejlepší je zvolit doplněk stravy s vysokou vstřebatelností, kterou zajišťuje například chelátová forma.
Při nákupu 3 libovolných doplňků stravy značky Pharmacentrum získáte ten nejlevnější za 0,01 Kč vč. DPH.
Akce platí od 15. 8. 2022 do 23. 10. 2022 nebo do vyprodání zásob ve všech našich lékárnách.