Dočasná nedostupnost programu

Omlouváme se, ale odborný program Spirometrie byl v současné chvíli dočasně pozastaven a službu nyní v našich lékárnách Pharmacentrum neposkytujeme.

Je opravdu kašel jenom jeden?

Kašel nás provází celým životem, ať už přímo u nás nebo u našich blízkých. Kašel může být suchý, vlhký, dráždivý či třeba chronický. Jak ale poznat, co ho spouští a zahájit tak správnou léčbu? V mnoha případech jde o příznak nachlazení.

Co když ale trpíte neustávajícím kašlem? Nebo se zadýcháváte při mírně zvýšené aktivitě či při běžné chůzi a denních činnostech? Tady už klasické volně prodejné léky na kašel nepomohou. Abychom přišli, co za tímto kašlem vězí, pomůžeme si vyšetřením na přístroji zvaném spirometr. Ten nám pomůže odhalit, jaká je průchodnost vašich dýchacích cest, stav plicní tkáně, a zda netrpíte zúžením průdušek.

Jak probíhá vyšetření spirometrem

Vyšetření probíhá v soukromí konzultační místnosti, kde pomocí 3 měření zjistíme hodnoty vašich plicních funkcí. Pokud zjistíme, že je potřeba provést podrobnější a speciální vyšetření, dokážeme zajistit další vyšetření v plicní ambulanci na poliklinice Budějovická. Záleží jen na vás, zda tento výjimečný servis využijete. Abychom nic nezanedbali, máme v rámci této služby domluveno, že se o vás případně postarají bez dlouhého čekání na objednání prohlídky.

Průběh vyšetření

  • Po domluvě společně za naší asistence provedeme 3x měření na přístroji zvaném spirometr. Opakování vyšetření provádíme pro to, abychom vyloučili chyby v měření.

  • Pokud nic neobjevíme, gratulujeme vám. Nicméně je dobré chodit na preventivní vyšetření pravidelně. Domluvte se, kdy byste měli vyšetření podstoupit znovu.

  • V případě, že zjistíme, že některé hodnoty jsou jiné, než by měly být, probereme s vámi možnosti další péče.

  • V případě zájmu vám zajistíme termín podrobnějšího vyšetření na plicním oddělení polikliniky Budějovická.

Jaké onemocnění můžeme pomocí spirometru odhalit?

Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN)
Chronická obstrukční plicní nemoc je jedním z nejčastějších onemocnění plic, kterým trpí až 10% světové populace, ve věku nad 40 let až 20 %. Jedná se o onemocnění, kde nejčastějším rizikem je aktivní i pasivní kouření, škodlivé plyny z ovzduší, ale i různé infekce mohou být příčinou rozvinutí nemoci.

Neváhejte se ještě dnes objednat na vyšetření u nás v lékárně, jelikož prevence je základem a mnohdy může odhalit nemoc s dostatečným předstihem.

Doporučujeme další naše odborné programy

Testování paměti a alzheimer poradna

lékové poradenství

Měření cukru v krvi

Enzymoterapie

KLUB PHARMACENTRUM NÁM POMÁHÁ V PÉČI O VAŠE ZDRAVÍ

Naše odborné služby jsou postaveny tak, aby nám společně pomohly v delším časovém výhledu odhalit, že se něco v těle mění. Abychom mohli poskytnout plný rozsah služeb k vaší plné spokojenosti, potřebujeme o vás a vašem zdravotním stavu vědět trochu více. Pomozte nám tím, že se zaregistruejte do našeho Klubu Pharmacentrum. Díky tomu budeme vědět, co přesně potřebujete a co vás opravdu zajímá.

divider image
divider image
divider image

Poliklinika Budějovická, A. Staška 1670/80, Praha 4, 140 00

Poliklinika Holešovice, Plynární 1617/10, Praha 7, 170 00

Poliklinika Vysočany, Sokolovská 810/304, Praha 9, 190 61

OC DBK, Budějovická 1667/64, Praha 4, 140 00

OC Háje, Arkalycká 758/2, Praha 11, 149 00